DSC01Osiedle Mokrzyszów ma ciekawą historię, dlatego też postanowiliśmy o niej opowiedzieć mieszkańcom a w szczególności dzieciom i młodzieży, bo to oni w przyszłości będą decydować o Tym Miejscu. Nie możemy również zapominać o teraźniejszości, ponieważ Mokrzyszów już od wielu lat zmienia swoje oblicze i tworzy nową historię.

 

Stąd też pomysł na nowy cykl spotkań, pt. „Jest takie miejsce”, organizowanych  w Filii nr 4.

Gościem pierwszego spotkania, 29.09 br. był pan Marian Kołodziej - przewodniczący Osiedla, który opowiedział uczniom klasy VI Szkoły Podstawowej nr 7 o zmianach jakie zaszły w naszej „małej ojczyźnie” na przestrzeni  ostatnich lat. Przekonywał również młodzież do wzięcia odpowiedzialności za miejsce, w którym żyją.

Podczas spotkania rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny ogłoszony przez Bibliotekę w czerwcu pod takim samym tytułem "Jest takie miejsce". Laureaci konkursu: Róża Książek lat 7, Tomek Brania lat 7, Bartek Brania lat 11 otrzymali nagrody, ufundowane przez pana Mariana Kołodzieja.

Drugie spotkanie, 12.10 br. poprowadził znawca i pasjonat historii Mokrzyszowa a zarazem wydawca „Husarza”, pan Andrzej Biernat. Tym razem to uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 7 mogli posłuchać ciekawej prezentacji, podczas której zostało poruszone wiele ciekawych wątków, dotyczących historii miejscowości i ludzi z nią związanych. Spotkanie wzbogaciła wystawa historycznych zdjęć , zebranych i zaprezentowanych przez pana Andrzeja.