plakat2

Promocja najnowszej książki Włodzimierza Kłaczyńskiego "Wnucek",  21 listopada, była okazją do spotkania autora z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu.

Włodzimierz Kłaczyński – pisarz, z zawodu lekarz weterynarii. Autor powieści i dzienników, po które ciągle sięgają czytelnicy. Za debiut uważa się „Popielec” (1981 r.) – powieść, która bardzo szybko zyskała popularność.

Na jej podstawie Telewizja Polska zrealizowała serial. Następnie ukazały się „Wronie pióra” i „Anioł się roześmiał”. Były też niezwykle popularne wspomnienia weterynarza „I pies też człowiek” oraz „I kot ma duszę” . 

W 2015 roku ukazał się cykl powieści historycznych „Miejsce”, w 2013 roku ukazał się wywiad rzeka „Zobaczyć rzeczywistość” przeprowadzony przez Janusza Termera. Wśród dorobku literackiego Włodzimierza Kłaczyńskiego są również utwory sceniczne i powieści radiowe. Podczas spotkania autor o "Wnucku" powiedział - „Wnucek” to obraz burzliwych zmian jakie zachodziły na polskiej wsi, którą pamiętam a babka Dzwoniatkowa to postać, która w mojej powieści spełnia rolę narratora. To postać nie pozbawiona zarówno poczucia humoru, jak i zmysłu obserwacji….. Natomiast wykorzystanie gwary było nie tylko literacka kreacją, dawało mi to możliwość w pewnym sensie łatwego wypowiedzenia się. To autentyczny zapis, niejednokrotnie przy pracy nad powieścią konsultowałem się z etnografami."

 Następnie bardzo licznie zgromadzonej publiczności autor zaprezentował obszerne, nie pozbawione humoru, fragmenty promowanej książki.

plakat2