DSCN1724Oddział dla dzieci Biblioteki Głównej, 5 listopada, włączył się w obchody Międzynarodowego  Dnia Postaci z Bajek.  Bajki i baśnie  towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, uczą i bawią. Aby zaakcentować obecność bajek w życiu małego czytelnika Biblioteka  zaprosiła na spotkanie 6-latki z Przedszkola nr 13. Na dzieci czekały  pluszowe maskotki przedstawiające ulubionych bohaterów bajek.

W ich towarzystwie przedszkolaki poznały przygody księżniczki Werbeny i smoka przebranego za wiewiórkę opisane w książce "Księżniczki i smoki” Ch. Bjork i E. Eriksson’a. Wielką frajdę sprawiły dzieciom zagadki i quizy, w których wykazały się doskonałą znajomością bajkowych postaci, między innymi Kopciuszka, Pinokia, Reksia czy Bolka i Lolka. Bardzo sprawnie poszło dzieciom również układanie elektronicznych puzzli oraz  dopasowywanie atrybutów do bajkowych bohaterów. W radosnym nastroju, obdarowane naklejkami upamiętniającymi Dzień Postaci z Bajek, przy akompaniamencie znanej piosenki pt. „Witajcie w naszej bajce” przedszkolaki pożegnały Oddział dla dzieci.