galeria 130

W Galerii „Okno” prezentowana jest wystawa „Tajemniczy świat w rysunkach i grafice Barbary Komanieckiej”.

Z twórczością autorki mieszkańcy miasta zetknęli już się na zbiorowych ekspozycjach w Galerii. To druga jej indywidualna wystawa w tym miejscu. Barbara Komaniecka jest tarnobrzeżanką. Obecnie mieszka i pracuje w Rzeszowie.

Jest absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunkach Historia oraz Sztuki Wizualne, spec. grafika warsztatowa. Zajmuje się rysunkiem (tusz, piórko, ołówek) oraz grafiką warsztatową. Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, m.in.: Małe Formy Plastyczne Rzeszów 2016, 9 Międzynarodowe Biennale Miniatury w Częstochowie 2016, 13 Międzynarodowe Biennale Suchej Igły, Uzice (Serbia) 2017.

...” Rysuję od zawsze, ale od kilku lat rysunek jest dla mnie pasją i sposobem na wyrażanie siebie. Najbardziej cenię sobie techniki tradycyjne, odręczne. Posługuję się przede wszystkim tuszem i piórkiem. Inspiracją dla mnie może być dosłownie wszystko, jednak najczęściej to dzika przyroda i literatura. Za najważniejszą rzecz w twórczości swojej i innych uważam szczerość i wierność sobie.”...

Wystawę można oglądać od 17 listopada do 15 grudnia 2017 roku.