Drukuj
Odsłony: 15974

DSC 0020

Koniec listopada, to czas Andrzejek – wróżenia, przepowiedni. Aby tradycji stało się zadość do Oddziału dla Dzieci zaproszona została grupa 6-latków z Przedszkola nr 13. W świat andrzejkowych wróżb przedszkolaki wprowadziła pani Agnieszka opowiadając o historii i pochodzeniu tego święta.

Każde z dzieci chciało dowiedzieć się co powiedzą gwiazdy na temat ich przyszłości: kim zostaną gdy dorosną, jakie nowe umiejętności zdobędą w najbliższym czasie. Wróżka Basia za pomocą przygotowanych kart przepowiadała najbliższą przyszłość. Spełnienie marzeń czekało na właściciela buta, który pierwszy „noskiem” przekroczy próg biblioteki, a magiczne kostki przepowiadały nieprzeciętne umiejętności  uczestników spotkania: kto potrafi jeździć na żyrafie, kto jest mistrzem łaskotania czy chowania się w trawie. Każdy, kto chciał poznać imię swojego przyjaciela czy nieznajomego, którego spotka niebawem, przekłuwał  tajemniczą igłą czerwone serca z wypisanymi imionami dziewczynek i chłopców.

Czy wróżby się spełnią? …Przyszłość pokaże. Pewne jest, że spotkanie przyniosło przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny było okazją do wspaniałej zabawy.

dsc_0004.jpg dsc_0020.jpg dsc_0026.jpg

dsc_0028.jpg dsc_0033.jpg dsc_0062.jpg

dsc_0081.jpg dsc_0092.jpg dsc_0094.jpg