DSCN3816Dużo czytania, śpiewania i mnóstwo świetnej zabawy z Mikołajem, tak minął dzieciom czas, które 6 grudnia spotkały się z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Specjalnie na tę okazję przygotowano miłe niespodzianki, zgaduj zgadule, listy-rysowanki oraz wystawki książek, w których można odnaleźć cudowne mikołajowe opowieści.

A wszystko po to, by atmosfera tego magicznego dnia pozostała jak najdłużej. Bibliotekarze przygotowali spotkania zarówno dla grup zorganizowanych, jak i czytelników indywidualnych. Do Filii nr 1 w godzinach popołudniowych zawitał Mikołaj. Tuż przed jego przybyciem dzieci wysłuchały listu, który do nich skierował. Gościa przywitano dźwiękiem reniferowych dzwoneczków. Każdy z uczestników spotkania otrzymał prezent po uprzednim wykazaniu się zdolnościami wokalnymi bądź recytatorskimi. Natomiast pracownik Filii nr 6 w mikołajowym stroju powędrował do pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 11. Podczas spotkania opowiedział jak to naprawdę z tym świętym Mikołajem było, a następnie zachęcił do wspólnego zaśpiewania kolędy. W Przedszkolu nr 6 gościła Pani bibliotekarka z Filii nr 8, która przeczytała dzieciom najpiękniejsze opowiadania ze zbioru „Zabawy na śniegu” oraz wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Mikołaj”. Każdy z utworów był niespodzianką nawet dla czytającego bibliotekarza, gdyż losowano go z mikołajowego worka, pełnego książek. Mikołajki z książką okazały się dobrą, radosną dla wszystkich jej uczestników zabawą.