AGNIESZKAmW ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, 14 maja 2018 r. w Filii nr 1 odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską, wrocławską pisarką pisząca książki łączące kryminał z romansem. Autorka jest laureatką konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle. Jest również założycielką projektów „Czytajmy Polskich Autorów” i „Pisarka czyta”. W 2012 roku została członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich. Od 2017 roku jest członkiem Kapituły Literackiego Debiutu Roku.

Podczas spotkania autorka zwierzyła się, że lubi pisać o Śląsku i jest właścicielką, jak sama to określiła, ,,szalonej wyobraźni”. Od kiedy sięga pamięcią zawsze zajmowała się pracą twórczą. Z całą pewnością pisanie jest jej pasją, tym, co sprawia radość oraz sposobem na życie. Lubi autorskie spotkania, ponieważ bywają inspirujące. Jest autorką 29 książek i kilku antologii oraz tekstów piosenek dla zespołu All The Wrong Ways, poza tym lubi pisać serie, układać playlisty. Świadomie uprawia tzw. ,,międzygatunkowość”. Na pewno w jej książkach znajdziemy romantyczny pierwiastek; to miłość do kobiety, która bywa impulsem do przemiany bohatera. Do tego szczypta erotyki, akcji, humoru, trochę kryminału i thrillera. Oto recepta na sukces.

Autorka w trakcie spotkania zdradziła, w jaki sposób powstają jej książki, co stanowi inspirację do ich pisania, skąd czerpie pomysły na kreację głównych bohaterów. Opowiadała również o swoim życiu zawodowym, a także prywatnym. Okazała się wielką miłośniczką zwierząt. Wszelkie poszlaki wskazują na to, że rudy Bekon z powieści pt. ,,Wszystko wina kota”- to prywatnie ulubiony futrzak pisarki.

Na koniec autorka zaprezentowała fragment najnowszej dylogii pt. ,,Kiedy zniknę”, ,,Kiedy wrócę” i zdradziła plany na najbliższą przyszłość. Tradycyjnie, po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, autorka wpisywała dedykacje do książek, które czytelnicy zakupili podczas spotkania lub przynieśli.

AGNIESZKA