DSCN4436„Symbole narodowe – godło, barwy i hymn Polski” to temat lekcji bibliotecznej przeprowadzonej 27 kwietnia b.r. w Filii nr 1 na os. Serbinów z udziałem uczniów kl. III Szkoły Podstawowej nr 10. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 100 Lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, jak również w związku z majowym Świętem Flagi i Świętem Konstytucji 3 Maja.

W trakcie lekcji uczniowie obejrzeli pokaz multimedialny dotyczący historii powstania naszego godła, barw i hymnu. Wspólnie recytowali wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś – Polak mały” a w postawie stojącej odśpiewali wszystkie zwrotki hymnu Polski. Chętnie uczestniczyli w rozmowie o sławnych Polakach, którzy rozsławili imię Polski w świecie. Obok nazwisk  Mikołaja Kopernika,  Fryderyka Szopena, Ignacego Jana Paderewskiego i Jana Pawła II, padały nazwiska Kamila Stocha, Adama Małysza, Agnieszki Radwańskiej czy Roberta Lewandowskiego. 

Po tak dużej dawce patriotyzmu przyszedł czas na zajęcia plastyczne nawiązujące do tematu lekcji. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy, wyklejali małymi karteczkami kontury Polski oraz sylwetkę orła białego w koronie. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali kotyliony w barwach narodowych.