wystawamW roku ubiegłym Reksio, bohater ukochanej przez dzieci dobranocki, obchodził swoje 50 – te urodziny. Przez wszystkie te lata śmieszył, rozczulał i uczył zarówno dzieci, jak i dorosłych. Z tej to okazji Muzeum Dobranocek w Rzeszowie przygotowało ekspozycję poświęconą jubilatowi. Dzięki wieloletniej współpracy pomiędzy Miejską Biblioteką Publicznąw Tarnobrzegu, a Muzeum  ekspozycja prezentowana jest w naszej Bibliotece.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy, 5 czerwca, Katarzyna Lubas – dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, licznie zgromadzonym dzieciom nie tylko przybliżyła historię realizacji kreskówki ale również zaprosiła do wspólnej zabawy z przyjaciółmi  Reksia.

Na wystawie oprócz oryginalnych projektów postaci, celuloidów, dekoracji, scenariusza, storyboardów, przypinek, plakietek, przywieszek, kart i znaczków pocztowych, numizmatów, zobaczyć można przedmioty codziennego użytku z wizerunkiem Reksia. Osobną część stanowią dokumenty i przedmioty związane z Lesławem Marszałkiem - pomysłodawcą postaci Reksia. Wśród nich znajduje się między innymi maszyna do pisania, zdjęcia oraz wiele ciekawych pamiątek z prywatnych zbiorów żony twórcy, pani Haliny Filek – Marszałek.       

Wystawa czynna do 13 lipca b.r.. Serdecznie zapraszamy.

wystawad