konkursxW ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości  przez Polskę, 25 maja 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu rozstrzygnięto konkurs „Drogi do niepodległości-100-lecie odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską”. Konkurs adresowany do młodzieży tarnobrzeskich szkół średnich przebiegał w trzech etapach. 

24  zwycięzców eliminacji szkolnych w finale zmierzyło się z testem, po czym Komisja wyłoniła ośmiu najlepszych uczestników, którzy przystąpili do eliminacji ustnych. Pytania zarówno do części pisemnej jak i ustnej opracował Janusz Kłos, prezes koła Związku Oficerów Rezerwy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tarnobrzegu. Pierwsze miejsce, zgodnie z werdyktem Komisji w składzie Janusz Kłos – przewodniczący, Stanisława Mazur, Dariusz Bożek i Bogusław Uchański, zajął Tomasz Ryś- SLO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Kolejne przyznano Janowi Babińskiemu – ZSP nr im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu  i Janowi Martyniakowi - SLO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Wyróżnienia otrzymali: Karina Wójcik - SLO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu i Patryk Durtka  -  ZSP nr 3 w Tarnobrzegu.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy, pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie a nauczyciele za przygotowanie uczniów do konkursu. Miłym akcentem w zmaganiach konkursowych był koncert „Muzyka wierszem malowana” w wykonaniu uczniów i absolwentów Niepublicznej Szkoły Muzycznej Krzysztofa Zwierzyńskiego w składzie: Patrycja Wilk, Patrycja Stankiewicz, Joanna Koziarz, Karolina Nawrot, Piotr Pluta, Wiktor Pluta, Piotr Barwiński.

Patronat nad konkursem zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Związek Oficerów Rezerwy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego objął Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Regulamin konkursu "Drogi do niepodległości - 100-lecie odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską”