reksioPodsumowanie konkursu plastycznego „Nowe przygody Reksia”, zorganizowane 27 czerwca w sali odczytowej Biblioteki Głównej, zgromadziło uczestników konkursu, ich rodziców, dziadków i rodzeństwo. Spotkanie rozpoczęto głośnym czytaniem fragmentów książek o Reksiu. Zabawne i pouczające historie, przeczytane przez dzieci uczestniczące w konkursie, wprowadziły wszystkich w świat przygód sympatycznego bohatera.

Komisja konkursowa w składzie: Helena Pilecka – przewodnicząca, plastyk, Mariola Gadowska – plastyk MBP i Agnieszka Tworek – pracownik Oddziału dla dzieci BG zwracając szczególną uwagę na pomysłowość i oryginalność tematu, technikę i estetyczność wykonania prac wyłoniła zwycięzców. Na konkurs wpłynęło 57 prac, 55 autorów, spośród których I nagrodę otrzymał Adrian Kulczycki za pracę „Reksio na dworze króla Artura”, II - Oliwier Śledź za wizerunek „Reksia”, III - Djibril Fall za rysunek „Reksio na Mundialu”. Organizatorzy, oprócz nagród głównych, ufundowali dla wszystkich uczestników książki.

Przewodnicząca jury Helena Pilecka, podsumowując konkurs, powiedziała: Wyobraźnia dzieci okazała się nieograniczona i Reksio trafiał w kosmos, na Dziki Zachód, zwiedzał podmorskie krainy. Zresztą najpełniej obrazuje to wystawa prac konkursowych, prezentowana w oknie Oddziału dla Dzieci w Bibliotece Głównej. Dzieci doskonale poradziły sobie nie tylko z samym tematem, ale również z technikami plastycznymi, szczęśliwie operując głównie kredkami oraz farbami.

Konkurs, adresowany do najmłodszych czytelników był jedną z form towarzyszących prezentowanej do 13 lipca w Bibliotece Głównej wystawie „Mój przyjaciel Reksio”, udostępnionej nam przez Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.