DSC 01 1Z okazji Światowego Dnia Misia najmłodsi czytelnicy naszych bibliotek świętowali urodziny ukochanych przytulanek. Spotkaniom towarzyszyły wesołe zabawy, wiersze, piosenki, ciepłe wspomnienia swoich misiów, ciekawe zajęcia plastyczne i pamiątkowe zdjęcia. Jedno z takich spotkań odbyło się 23 listopada w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej.

Zaproszone przedszkolaki przyszły na spotkanie, trzymając w rączkach ukochane maskotki. Dzieci zapoznały się z historią powstania pierwszego pluszowego misia i z rumieńcami na buziach opowiadały o przygodach swoich ulubieńców. Na spotkaniu poznały również Małego Miodowego Misia z opowiadania Gillian Lobel i razem z nim powędrowały na smaczny księżycowy podwieczorek. Nie mogło zabraknąć pokazu zdjęć bajkowych misiów: Kubusia Puchatka, Coralgola, Uszatka, Paddingtona, Misia Yogi i prawdziwych niedźwiedzi, tych żyjących na wolności: barribala, pandy, niedźwiedzia polarnego i brunatnego. Na zakończenie przedszkolaki pokolorowały zakładki do książek z wizerunkiem misia i pochwaliły się znajomością piosenek o misiach.

Dla nieco starszych dzieci - uczniów kl.II Dzień Pluszowego Misia był okazją do spotkania w Filii nr 3 na osiedlu Miechocin. Tutaj młodzi czytelnicy obejrzeli, przygotowaną specjalnie na tę okazję wystawę książek z ich ulubieńcami, m.in. Kubusiem Puchatkiem, Paddingtonem, Misiem Uszatkiem. Następnie wzięli udział w pogadance o misiach będących bohaterami książek i ekranu. Wysłuchali również opowiadania z książki Mary Hogan "Dobre maniery Kubusia Puchatka", które zainspirowało do rozmowy na temat dobrego wychowania i jego ważnej roli w codziennym życiu. Na zakończenie wykonali prace przedstawiające podobizny misiów z ich ulubionych książek.