czytelnikrokumW Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu 17 stycznia 2019 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu „Czytelnik Roku 2018”.

 

 

 

 

 

W dniu 02 stycznia 2019 roku, Komisja Konkursowa w składzie:

Monika Sadkowska - kierownik Działu Udostępniania Zbiorów,

Katarzyna Opioła - pracownik Czytelni Głównej,

Alina Byczek - Kierownik Filii nr 2,
zgodnie z Regulaminem, spośród wszystkich czytelników Biblioteki wyłoniła zwycięzców w 3 kategoriach wiekowych.

Liderami 13 edycji konkursu, tym samym zdobywając tytuł „Czytelnik Roku 2018” zostali:
w kategorii  I  Zuzanna  Bobruś (303 książki )

w kategorii II Dominika Knap (244 książki)
w kategorii III Małgorzata Woźniak (494 książki).

Wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali: Tomasz Brania, Kamila Gorycka-Swatek, Kacper Maszkowski, Blanka Mendak, Kacper Krzemiński, Wiktoria Jajko, Ilona Garboś, Aleksandra Skrzypczak, Oliwia Talma, Jadwiga Kubiak, Małgorzata Hałka, Joanna Dudzińska, Małgorzata Szady.

Nagrody, ufundowane przez Urząd Miasta Tarnobrzega oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnobrzegu, laureatom wręczyli Dariusz Bożek Prezydent Miasta wraz z gościem specjalnym uroczystości, poetą, dziennikarzem i publicystą Wojciechem Bonowiczem. Gratulując laureatom Prezydent zwrócił uwagę na znaczenie obecności książki w domu oraz dawania przykładu czytania przez starszych. Obraz taki bowiem, pozostaje na zawsze w pamięci. Jest to najlepsza szkoła i zachęta dla młodego pokolenia, by sięgało po książkę. Wojciech Bonowicz natomiast porównał czytanie do… wybicia nowego okna w murze. Uznałem, - zwrócił się do licznie zgromadzonej publiczności, wśród której byli zarówno laureaci jak i wielbiciele Jego twórczości - że skupię się nad refleksją osnutą wokół trzech zdań. Każdy akt lektury jest jak wybicie nowego okna. Lektura jest szkołą cierpliwości. Czytanie jest bezinteresowne. Podkreślił również, że są książki zmieniające nas na zawsze.

czytelnikroku