karkoszam

Po latach do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu wróciła Monika Karkosza, tarnobrzeżanka mieszkająca od lat w Warszawie. Z wypowiedzi autorki  książki "Za i przed Dubajem", której promocja odbyła się 2 lutego b.r., wynika, że pierwsze próby literackie powstawały podczas przygotowania materiałów do "Dziurki", czasopisma redagowanego przez dzieci w Bibliotece.

„Za i przed Dubajem” to taka książka, którą sama chciałabym przeczytać. To zbiór 20 opowiadań o różnych aspektach życia, m.in.: żegnaniu się z przeszłością, realizacji marzeń, rodzinie, miłości, przebaczeniu, wychodzeniu ze smutku i depresji, autentyczności i otwartości na drugiego człowieka. To zbiór skupionych wokół współczesności opowiadań opisujących rzeczywistość, taką codzienną, bez fajerwerków, „nieatrakcyjną”, składającą się z rzeczy małych, powszednich, prawdziwych. W tych opowiadaniach chciałam ocalić od zapomnienia pewne sytuacje, zdarzenia - powiedziała autorka zachęcając do sięgnięcia po swój debiut literacki.

Spotkanie poprowadził Zbigniew Zebar wrocławski poeta i prozaik, przedstawiciel wydawnictwa Liberum Verbum, którego nakładem publikacja trafiła na księgarski rynek.

karkosza