galeria142m

W Galerii „Okno” na wystawie „Z gliny i nie tylko” można zobaczyć prace Danuty i Jana Chmielowiec. Z twórczością tego małżeństwa Tarnobrzeżanie mogli spotkać się już kilka razy w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu. Ekspozycję tworzą ceramiczne rzeźby a także ceramiczne dekory wykonane jako połączenie ceramiki i drewna stanowiące jednie część bogatej twórczości artystycznej twórców. Glina to bardzo wdzięczne tworzywo dla artysty, pozwala wyodrębniać kształty na różne sposoby.

„…Tworzeniem ceramiki zajmujemy się od kilku lat, chociaż pierwsze próby zabawy z gliną, prymitywnego wypału w ognisku, sięgają dzieciństwa. Nie posiadamy żadnego kierunkowego wykształcenia z zakresu ceramiki. Ceramika to nasza pasja i sposób na realizację swoich pomysłów, których nigdy nam nie brakuje. Tworzymy ceramikę artystyczną oraz użytkową według własnych wzorów. Każda nasza praca jest niepowtarzalna zarówno co do formy jak i zdobnictwa. Ceramikę wykonujemy ręcznie, na kole garncarskim lub stosując metodę odlewania z użyciem masy lejnej po wstępnym wypaleniu zostają ręcznie poszkliwione i ponownie wypalone. Szeroki wachlarz naszej oferty pozwala każdemu nabywcy znaleźć coś dla siebie…”

Danuta i Jan Chmielowiec

Pracownia ceramiki artystycznej Ceramikon-art.

Wystawę można oglądać od 17 stycznia do 15 lutego 2019 roku.

galeria 142