DSC 0022Tegoroczna akcja „Zima w mieście” już za nami. We wszystkich agendach i filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka zrobiło się bardzo kolorowo. Na tablicach, w witrynach i stolikach pojawiły się prace wykonane przez dzieci podczas zajęć prowadzonych przez bibliotekarzy w ramach przygotowanego i realizowanego programu. Prace są tak różnorodne jak i tematyka spotkań. 

W Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej m.in. „puszą się” śniegowe krajobrazy wykonane z brystolu, waty, patyczków i kolorowego papieru oraz obszerna makieta ukazująca „ Wielki mróz w Dolinie Muminków”. W Filii nr 1 uczestnicy spotkań „Jak to brzmi”, swoje doznania muzyczne , przełożyli na obraz, tworząc tym samym prace pełne koloru i ekspresji. W Filii nr 2  prace dzieci zdominowała biel i marzenia o śnieżnej zimie. W Filii nr 3 inspiracją były zimowe przygody Pingwinka z zaczarowanej zagrody i Kubusia Puchatka. Śnieżnobiałe anioły zdobią już Filię nr 5 . Natomiast sikorki i gile z masy solnej można podziwić w Filii nr 6. Czytelników odwiedzających Filię nr 8 dziecięca fantazja zaprasza do zimowego lasu. Wśród prezentowanych prac szczególną uwagę przyciągają czerwone serduszka i laurki wykonane z okazji „Dnia Zakochanych”, który akurat w tym roku przypadł w czasie ferii. Zajęcia plastyczne to nie jedyna  propozycja z jaką do dzieci wyszli bibliotekarze. Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się również spotkania z książką, w trakcie których uczestnicy wraz z literackimi bohaterami wędrowali po odległych krainach. Opowiadania o Kubusiu Puchatku, najpiękniejsze zimowe baśnie czy przezabawne wiersze Doroty Gellner rozbudzały wyobraźnię dzieci, inspirowały do wspólnej zabawy i zachęcały do wykonania prac plastycznych.


Gry i zabawy umysłowo - integracyjne dostarczały uczestnikom wiele radości i emocji o czym świadczyły gromkie wybuchy śmiechu i ożywione dyskusje. Liczba osób uczestniczących  w spotkaniach pozwala stwierdzić, że przygotowany program trafił w gust i zapotrzebowanie najmłodszych użytkowników Biblioteki