plakat bibliotekam

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka 12 kwietnia 2019 roku odbyła się promocja debiutanckiego zbioru wierszy dla dzieci autorstwa Jolanty Tworek "Przyrodyki czyli wierszowane spotkania z przyrodą".

Autorka o sobie powiedziała:

"Mieszkam w Tarnobrzegu od 20 lat. Jestem absolwentką Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UMCS w Lublinie. W szkole pracuję ponad 20 lat ucząc geografii i przyrody. Bardzo lubię swoją pracę chociaż wcale nie jest łatwa. Dzielenie się wiedzą z dziećmi dostarcza wiele satysfakcji i radości. Interesuje mnie otaczający świat i piękno przyrody, które można dostrzec nawet bardzo blisko. Na ile to możliwe, razem z moją rodziną staram się poznać i odwiedzić nowe miejsca. Lubię podróżować i fotografować. Wiele przyjemności sprawia mi także czas spędzony z rodziną w domu i kucharzenie. Czas wolny, gdy go znajdę, poświęcam na czytanie książek, oglądanie filmów oraz pisanie wierszy, których wydanie było moim nieśmiałym marzeniem."

Marzenie spełniło się. Ukazał się pierwszy tom wierszy dla dzieci oraz odbyła się pierwsza promocja, którą poprowadził Piotr Duma. Wiersze oprócz autorki recytowały Jej córki, Julia i Michalina. Ciekawe ilustracje zamieszczone w książce wykonane zostały również przez autorkę i córkę Julię. Dopełnieniem spotkania była prezentacja zdjęć przyrody, wykonanych przez Jolantę Tworek oraz rozmowy nie tylko o promowanych wierszach, prowadzone z uczestnikami spotkania. Atrakcją dla najmłodszych były zgaduj zgadule, premiowane słodkimi nagrodami, nawiązujące do zabawnych i edukacyjnych opowieści o łosiach, komarach i homarach, kleszczach a nawet smogu zawartych w "Przyrodykach czyli wierszowanych spotkaniach z przyrodą".

plakat biblioteka