spotkaniaW dniach 28 maja w Oddziale dla dzieci i młodzieży BG oraz Filii nr 7 z młodymi czytelnikami spotkała się Justyna Bednarek – dziennikarka i znana autorka. Opowiedziała dzieciom skąd bierze swoje śmiesznie pomysły i inspiracje do napisania książek, w tym „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Spotkanie połączone zostało z warsztatami, w trakcie których dzieci tworzyły, wymyślonych przez siebie, skarpetkowych bohaterów.

Na dłuższą chwilę biblioteka zamieniła się we wspaniałą, kreatywną pracownię, w której z przygotowanych przez bibliotekarzy materiałów plastycznych: koralików, kolorowych drucików, piankowych naklejek, powstały samodzielnie wykonane prace. Natomiast 31 maja w Oddziale dla dzieci i młodzieży oraz w Filii nr 1 z  młodzieżą spotkała się blogerka, dziennikarka prasowa,  felietonistka i pisarka Małgorzata Karolina Piekarska. Bohaterowie z powieści pani Małgorzaty to zwyczajni ludzie, ze swoimi odpowiednimi do wieku dylematami. Ich historie tworzyło samo życie. Niejednokrotnie inspiracją literacką były losy dalszej lub bliższej rodziny oraz znajomych autorki. Tak jest w przypadku Bazylego i Małgorzaty z „ Licencji na dorosłość”. Autorka wplata nie tyko zdarzenia z życia swoich przodków, przytacza również zapomniane strofy Franciszki Arnsztajnowej, wieloletniej przyjaciółki Józefa Czechowicza ulubionego poety swojej babci. W obu przypadkach uczestnicy spotkań zasypali gości gradem pytań. Pytano m.in., o warsztat pisarski, inspiracje, ulubione tytuły książek innych pisarzy, znajomość języków obcych.

Spotkania były kolejnym elementem zadania „Czytać poezję…” realizowanego w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja czytelnictwa”. Cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestniczących w nich dzieci i młodzieży.