knabitmJuż po raz drugi, 10 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu gościł o. Leon Knabit, benedyktyn tyniecki, autor i współautor kilkudziesięciu książek, znany rekolekcjonista, publicysta i bloger. Współautor i twarz wielu programów telewizyjnych, człowiek obdarzony niesamowitym poczuciem humoru, uwielbiony za swoją otwartość, dystans do siebie i rzeczywistości.

Laureat wielu nagród i odznaczeń, m.in. w uznaniu wybitnych zasług w działalności duszpasterskiej, za krzewienie wiary i zasad moralnych wśród dzieci i młodzieży otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, za działalność przynoszącą dzieciom radość został Kawalerem Orderu Uśmiechu. Nim o. Leon odpowiedział na szereg pytań, Justyna Kozioł, Weronika Rybacz i Gabriela Kasprowicz, uczennice tarnobrzeskiego „Hetmana” zaprezentowały kilka fragmentów z książki "Ojca Leona myśli na dobry dzień". Następnie Ojciec z tak charakterystyczną dla siebie swadą odpowiadał na pytania zadawane przez prowadzącego spotkanie o. Grzegorza Dońca, dotyczące m.in. znaczenia fundamentalnych wartości takich jak wiara i dobro, twórczości w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu czy powołania kapłańskiego.

Ojciec Leon Knabit gościł w Tarnobrzegu na zaproszenie Prezydenta Miasta Dariusza Bożka i Dyrektora Biblioteki Stanisławy Mazur w bardzo szczególnym dla siebie czasie. W ubiegłym roku, w grudniu, obchodził 65 lecie kapłaństwa a w tym, za niespełna dwa miesiące obchodzić będzie swoje 90 urodziny. Z tej to okazji, obecna na spotkaniu Jolanta Majchrzak Sekretarz Urzędu, w imieniu Prezydenta Tarnobrzega wręczyła, o. Leonowi Knabitowi list gratulacyjny. Na zakończenie spotkania ustawiła się bardzo długa kolejka po autograf i dobre słowo.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa prezentująca książki o. Leona Knabita, dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej, uzupełniona o „złote myśli” z książki „Młodość to nie tylko wiek. Młodość to stan ducha”.

knabit