plakat wystawa 1mSekcja malarska przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Tarnobrzegu działa od 2008 roku. Skupia osoby pragnące ubrać w formę plastyczną swoje emocje, myśli, uczucia. Tematyka obrazów odwołuje się jednak do natury – pejzaże widziane na spacerach w mieście i poza miastem. Czasami pojawia się bardziej „egzotyczny” temat, ale to kwiaty są ulubionym motywem ze względu na możliwość „zabawy” kolorami, odcieniami, zestawem barw.

Przez 11 lat istnienia grupę prowadzi Helena Pilecka - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu – też seniorka. W tym czasie odbyły się 24 pokazy lub wystawy dorobku twórczego grupy. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu to trzecia wspólna wystawa, natomiast poszczególni członkowie sekcji biorą udział w każdej zbiorowej prezentacji w Galerii „Okno”. Indywidualną wystawę miała Halina Całka w Galerii „Okno” w sierpniu 2019 – 42 prace malarskie – tempera, akryl, pastel. Prace grupy prezentowane były ponadto w Tarnobrzeskim Domu Kultury, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu, w oknach restauracji „Kaprys” oraz dwukrotnie w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Koprzywnicy. Również w Koprzywnicy indywidualną wystawę miała Ludmiła Dziuba (2016 r.).

Na wystawie „Są kolory i odcienie…” (tytuł wystawy zaczerpnięto z wiersza Jana Brzechwy „Kolory”) swoje prace prezentuje 12 autorów. Ekspozycję 43 obrazów można oglądać w sali odczytowej Biblioteki Głównej od 22 października do 15 listopada 2019 roku.

plakat wystawa 1