Kronika 2020

życzenia

Informacja na stronę swięta

III Wakacyjne chwile Natalia JajkomDobiegła końca II edycja konkursu fotograficznego „Chwila z książką” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. M. Marczaka w Tarnobrzegu. W piątek, 4 grudnia 2020 roku, Komisja konkursowa w składzie: Rafał Kaniszewski – artysta fotograf, Monika Sadkowska – kierownik Działu Udostępniania Zbiorów, Informacji i Promocji, Izabela Opioła – pracownik Czytelni Głównej wyłoniła laureatów konkursu.

GaleriaOKNOiskramW Galerii Okno Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka od 4 grudnia b.r. do 15 stycznia 2021 roku prezentowana będzie wystawa prac, pochodzącej z Dolnego Śląska, tarnobrzeżanki Jolanty Dąbrowskiej Iskra. Autorka ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim, studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru.

Informujemy, że na podstawie §10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od 30 listopada 2020 roku Biblioteka Główna oraz filie biblioteczne obsługiwać będą użytkowników w dotychczasowych godzinach pracy znajdujących się na stronie mbp.tarnobrzeg.pl

Jednocześnie nadmieniamy, że obowiązują stosowane dotychczas w czasie pandemii COVID-19 środki profilaktyczne zapewniające bezpieczeństwo pracowników i czytelników:

1) noszenie maseczek w pomieszczeniach biblioteki,

2) dezynfekcja rąk oraz rękawiczki ochronne,

3) obowiązek zachowania dystansu, co najmniej 1,5 m między osobami przebywającymi w bibliotece,

4) wyznaczona, w zależności od powierzchni, liczba osób jednocześnie przebywających w bibliotece,

5) utrzymana będzie 3- dniowa kwarantanna dla zbiorów.

Aby skrócić czas pobytu w bibliotece zachęcamy czytelników do korzystania z katalogów znajdujących się na naszej stronie i zamawiania on-line lub telefonicznie wybranych książek. Osoby, które będą chciały tylko zwrócić książki wypożyczone w Bibliotece Głównej mogą korzystać z wrzutni.