Domoradzka plakatm

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. M. Marczaka, 14 lutego 2020 roku, pani Elżbieta Domoradzka zaprezentowała swoją książkę pt. „Moje drogi do świętych”. Spotkanie poprowadził Stanisław Domoradzki, mąż autorki i wydawca prezentowanej publikacji a wybrane fragmenty książki zaprezentował syn Jakub. Pani Elżbieta Domoradzka urodziła się w Nowym Sączu. Od wielu lat mieszka w Tarnobrzegu. Jest nauczycielką matematyki w Zespole Szkół nr 1 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu. Uwielbia podróże i kino. Czci św. o. Pio i św. Jana Pawła II, czego wyrazem jest książka „Moje drogi do świętych”.

Zawsze lubiłam pisać wspomnienia, sprawozdania z podróży, relacje z różnych uroczystości, kroniki z wycieczek szkolnych, czy po prostu notatki z wydarzeń, które odciskały na moim życiu trwały ślad. Uzbierało się także kilkanaście tekstów dotyczących św. o. Pio i św. Jana Pawła II. Od bardzo dawna moim wielkim pragnieniem było wydać je w postaci książkowej. Rozmawiając niegdyś z ks. Augustynem Łyko z parafii św. Barbary w Tarnobrzegu, katechetą w szkole, w której uczę, myśl o publikacji tych tekstów dojrzała – to on wtedy namówił mnie do wydania książki mówiąc, że „książka to jest zawsze książka a wspomnienie św. Walentego, które dzisiaj obchodzimy uznałam za dobry czas, by opowiedzieć o swojej miłości do moich świętych – powiedziała pani Elżbieta.

Oprawę muzyczną spotkania zapewnił Leopold Miłkowski, który wykonał miedzy innymi fragment "Kanonu D-dur" Johanna Pachelbela .