5m

Na przełom maja i czerwca przypadają dwa szczególne, dla każdej mamy i każdego dziecka, święta – Dzień Matki i Dzień Dziecka. W Polsce Dzień Matki po raz pierwszy obchodzono 26 maja 1914 roku w Krakowie. Od tamtej pory, co roku 26 maja, podkreśla się jak wyjątkową rolę mamy odgrywają w życiu dzieci, które również swoje święto obchodzą od 1950 roku, a już regularnie od 1 czerwca 1952 roku.

Nieprzypadkowo, mama to jedno z pierwszych słów jakie wymawia małe dziecko, bowiem to właśnie mama poświęca mu najwięcej uwagi już od momentu urodzenia. Uczy go nowych umiejętności i pokazuje świat. To mama pielęgnuje swoje dziecko i najlepiej rozumie jego potrzeby. Mamę i dziecko łączy magiczna i wyjątkowa więź.

Biblioteka Główna oraz filie biblioteczne, każdego roku podkreślają te piękne święta organizując głośne czytania i spotkania z książką. W tym roku, w tej niecodziennej sytuacji, będzie inaczej niż zwykle. To mamy wraz ze swoimi dziećmi zapraszają nas do swoich domów i wspólnego czytania ulubionych książeczek. Czas z książką, nie tylko tworzy bliskość między rodzicem i dzieckiem, ale także bawi i uczy.

Link do filmu https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPublicznaTarnobrzeg/videos/580351659281240/

5