Mrozowski.plakatm

Miejska Biblioteka Publiczna im dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu, z okazji 95 rocznicy urodzin i 35 rocznicy śmierci znanego tarnobrzeskiego malarza Ryszarda Mrozowskiego, prezentuje wystawę jego twórczego dorobku. Ryszard Mrozowski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, swój najbardziej twórczy okres życia spędził w Tarnobrzegu. Pejzaż i portret to główne tematy pojawiające się w twórczości artysty. W swoich pracach starał się uchwycić i ukazać rzeczywiste piękno natury ukryte w jej niepozornych fragmentach, a w portretach charakter portretowanych osób.

Oprócz malarstwa olejnego uprawiał również grafikę, akwarelę, rzeźbę, rysunek ołówkiem i węglem oraz tusz-graf. W 1951 roku prace Ryszarda Mrozowskiego zostały zaprezentowane na Ogólnopolskiej Wystawie Młodzieży w Warszawie. Na przestrzeni kolejnych 35 lat pracy twórczej brał udział w 40 wystawach indywidualnych i zbiorowych między innymi: dwukrotnie w Pałacu Sztuki w Krakowie, BWA we Włocławku, Lublinie, Radomiu, Sandomierzu oraz w Wojewódzkim Domu Kultury i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu.

Wystawa będzie czynna od 29 czerwca do 14 sierpnia 2020,  w godz. od 10.00  do 16.00

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, zwiedzanie wystawy możliwe będzie tylko po zastosowaniu się do ustalonych przez MBP zasad.