Plakat Oddech północymMiejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu zaprasza od 10 września do 16 października 2020 na wystawę  fotografii „ Oddech północy”, których autorem jest tarnobrzeżanin obecnie mieszkający w Furmanach, Rafał Kaniszewski . Prezentowane zdjęcia, z wędrówki po północnej i środkowej Norwegii, to nie tylko reporterski zapis podróży. To przede wszystkim uchwycenie ulotnego piękna otaczającego świata.

Zatrzymanie w kadrze chwili, która się już nie powtórzy. Magia światła, klimatu, nastroju. Rafał Kaniszewski fotografią pasjonuje się od lat najmłodszych. Ulubioną dziedziną jest fotografia krajobrazowa ale równie chętnie utrwala ludzi i architekturę. Warto podkreślić, że autor jest doceniany przez znawców sztuki. Świadczą o tym nagrody i wyróżnienia. Jest nam miło również poinformować, że autor został finalistą tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu w Sienie „Siena International Photo Awards” oraz znalazł się wśród 35 najlepszych fotografów krajobrazu na świecie, w międzynarodowym konkursie „35 AWARDS”  dwie z jego fotografii znalazły się w katalogu pokonkursowym. Jest to spory sukces patrząc na to, że do konkursu zostało nadesłanych 418 tys. zdjęć przez 117 tys. fotografów z 173 krajów.

 

Ekspozycję można oglądać w sali odczytowej Biblioteki Głównej od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 17.00.

Ze względu na trwającą epidemię, zwiedzanie wystawy możliwe będzie tylko po zastosowaniu się do ustalonych przez MBP zasad.

    Sponsorzy wystawy: Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu, Firma Paw-Bud Paweł Bożek, Dortex Biuro Tłumaczeń Dorota Walczyna-Bożek, Akademia Tańca Art&Dance Marta Bednarska, Firma Transportowa Zygmunt Guźla, Drukarnia Fotodekoracja.pl