Plakat Myśliwiec1m

Bogdan Myśliwiec – fotoreporter i podróżnik, autor kilku albumów fotograficznych, specjalizuje się w fotografii reportażowej i przyrodniczej. Jest absolwentem Akademii Fotografii przy Ministerstwie Kultury i Sztuki (1984).

W swojej wieloletniej pracy zawodowej związany był z wieloma gazetami w regionie: Dziennikiem Super Nowości, Echem Dnia, Tygodnikiem Nadwiślańskim, Sztafetą, a także magazynem lifestylowym Ludzie Sukcesu.

Współpracuje z agencją „Reporter” w Warszawie. Jego fotografie prezentowane były na wielu wystawach regionalnych i ogólnopolskich. Tarnobrzeżanin ma na swoim koncie także szereg nagród zdobytych w konkursach o randzie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jego prace zostały nagrodzone w Edynburgu w Szkocji, Szolnoku na Węgrzech, Kordobie w Hiszpanii, a także w Polsce – na Biennale Krajobrazu Polskiego w Kielcach, Przyroda Polski w Białymstoku, Polskiej Fotografii Prasowej Wbk Press Foto, oraz na konkursie krakowskiej „Wenus”.

Fotografie autorstwa Bogdana Myśliwca możemy podziwiać na bilbordach, autobusach miejskich, oraz w licznych prospektach i folderach wydawanych przez Tarnobrzeg. Jest doskonałym obserwatorem życia społecznego, a także kronikarzem wydarzeń kulturalnych, sportowych, religijnych i politycznych w regionie.

Od kilku lat Bogdan Myśliwiec realizuje także swoją drugą pasję, czyli podróże. Podczas wypraw na różne kontynenty fotografuje egzotyczne miejsca, lokalne obrzędy, święta oraz, przede wszystkim, ludzi. Pokłosiem tych wypraw jest zestaw 56 fotogramów z Indii i Meksyku, po których autor podróżował w latach 2017- 2020. Zdjęcia ukazują dwa różne kraje, kulturę, religię, gdzie śmierć i pochówek zmarłego, może być tylko garstką popiołu rozsypanego w świętej rzece Ganges lub Meksykańskim Świętem Zmarłych, pełnym kolorów, parad, smaków ale też drwin z umierania.

Wystawa prezentowana będzie w sali odczytowej Biblioteki Głównej od 22.10 – 27.11.2020 roku,  w godz. od 10.00  do 17.00.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, zwiedzanie wystawy możliwe będzie tylko po zastosowaniu się do ustalonych przez MBP zasad.