PlakatgmPan Stanisław Lubacz, Francuz z urodzenia, Tarnobrzeżanin z wyboru od kilkudziesięciu lat, w domowym zaciszu, przy użyciu cieniutkiej miedzianej blachy, dłutek, rylców i młoteczków „wypukuje” swoje obrazy. Inspiracji, niezmiennie od lat, szuka w dziejach Polski, życiorysach wybitnych Polaków, heraldyce, motywach religijnych.

Stąd też kolekcje „Pod znakiem Orła”, „Herby i godła świata”, „Egipt starożytny”, „Bohaterowie walk niepodległościowych”  ciągle się rozrastają. Stąd też kolekcje „Pod znakiem Orła”, „Herby i godła świata”, „Egipt starożytny”, „Bohaterowie walk niepodległościowych”  ciągle się rozrastają. Po raz pierwszy zaprezentował swoje prace w 1984 roku w Baranowie Sandomierskim na zbiorowej wystawie twórczości pracowników „Siarkopolu”.  Ponownie, dopiero po upływie 11 lat, odważył się  podzielić swoim dorobkiem artystycznym z mieszkańcami Tarnobrzega. W ówczesnej Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu zagościły polskie orły i godła państw świata zaklęte w cienkiej, miedzianej blaszce. Od tamtej chwili kolekcja wędruje po kraju i Europie. Prezentowana była między innymi w Bańskiej Bystrzycy, holu głównym Sejmu przy ul. Wiejskiej w Warszawie i Centrach Kultury Chorzelowa, Mielca, Radomia, Augustowa, garnizonach wojskowych w Nisku i Rzeszowie oraz muzeach w Sandomierzu i Tarnobrzegu. Kilkakrotnie kolekcja „wracała” też do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu. Za swoją pracę, propagowanie historii Polski pan Stanisław Lubacz otrzymał wiele nagród, wyróżnień, dyplomów. W 2006 roku został uhonorowany tytułem „Zasłużony Tarnobrzeżanin”, natomiast w 2008 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta.Wystawa prezentowana będzie w Galerii „Okno” od 03 – 30.11.2020 roku.