screen05mTegoroczne zajęcia zorganizowane podczas ferii zimowych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnobrzegu, ze względu na restrykcje związane z pandemią, odbywały się głównie w przestrzeni wirtualnej. Na fanpage’u Biblioteki pojawiały się propozycje pozwalające, zwłaszcza najmłodszym dzieciom, w ciekawy sposób spędzić czas wolny od nauki. 

Wśród nich znalazły się prezentacje wybranych książek o zwierzętach, zachęcające do ich wypożyczenia i rodzinnego czytania oraz różnorodne zagadki.Z kolei, w cyklu „Opowiem ci bajkę…” dzieci mogły wysłuchać fragmentów książek wzbogacone o inscenizacje w wykonaniu bibliotekarek.

W tym roku, po raz pierwszy, biblioteka zaproponowała dzieciom edukacyjne escape roomy, w których należało zmierzyć się z zagadkami logicznymi na spostrzegawczość oraz kodami. Wszystkie te formy znalazły swoich zwolenników. Łącznie na Facebooku odnotowano przeszło 4 tysiące wyświetleń. Przez cały okres ferii dzieci do lat 10 mogły wypożyczać pakiety książek z niespodzianką. Ta forma również cieszyła się popularnością, bowiem rozdano 135 pakietów. Najmłodsi chętnie składali prace w konkursach plastycznych pt. „W zimowym kalejdoskopie” i „Bałwankowy zawrót głowy”, ogłoszonych w Filii nr 3 oraz Filii nr 7. Bibliotekarze serdecznie dziękują wszystkim osobom, które aktywnie uczestniczyły w facebookowych zabawach, tradycyjnych konkursach plastycznych oraz zabawie czytelniczej „Książka z niespodzianką”.