DSC 0062m

Na profilu  Michał Śmielak – pisarz, 8 maja 2021 roku, ukazał się taki oto wpis:

Lubicie biblioteki? Stop, złe pytanie. Czy kochacie biblioteki? Jeśli tak, to nadarza się niepowtarzalna okazja, aby z okazji Dnia Bibliotekarza podarować coś waszej ulubionej bibliotece.

Wskażcie w komentarzu swoją ukochaną bibliotekę, w której koniecznie nie może zabraknąć „Znachora”. Wśród wszystkich wskazanych bibliotek wybiorę dwie z największą ilością lajków pod komentarzem. Prześlę do nich egzemplarz „Znachora” z dedykacją, w której jasno wskażę dzięki komu książka zawitała na biblioteczne półki (autor komentarza). Oczywiście do książek dołączone zostaną „Krówki Znachorki” dla szanownych Pań/Panów bibliotekarzy, aby osłodzić im nieco pracę.

Zabawę kończymy w poniedziałek (10 maja) o godzinie 19.00. 

Wskazujcie biblioteki, zapraszajcie znajomych do zabawy i walczcie!

Do zabawy włączył się również, tarnobrzeski radny, Sławomir Partyka nominując naszą Bibliotekę. No i zaczęło się lajkowanie. Po policzeniu lajków absolutna dominacja i bezapelacyjne zwycięstwo przypadło Bibliotece w Ruszowie (woj. dolnośląskie).


Na drugim miejscu uplasowała się Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michał Marczaka w Tarnobrzegu. Uroczyste przekazanie książki z okolicznościowym autografem do naszych zbiorów odbyło się 21 maja br. Serdecznie dziękujemy pomysłodawcy zabawy oraz wszystkim, którzy przyczynili się do naszego zwycięstwa.