Plakat Smog

31 maja, w przededniu Dnia Dziecka, odbędzie się internetowa premiera słuchowiska „Smog nas zje” na podstawie bajki Marty Fox, poetki, powieściopisarki, mistrzyni literatury „dla kobiet”, popularnej pisarki dla młodzieży, autorki ponad 40 książek.

Akcja opowieści rozgrywa się w Łodzi, w której z podziemnych rzek wyłonił się śpiący tam od wielu lat wielki smok. I choć smok wyglądał groźnie, bo miał aż siedem głów i długi ogon, którym niemrawo wywijał, to okazał się spokojny, a nawet łagodny. Przyjaźnie nastawiony był nie tylko do odkrywców, ale i dzieci, które polubił i cieszył się z ich odwiedzin.  Smok był wielkim żarłokiem. Nade wszystko upodobał sobie butle z plastiku po wodzie i sokach oraz śmieci. Okazało się, że to bardzo pożyteczny smok, bo pomaga utrzymać  miasto w czystości, działając jak najwyższej klasy odkurzacz i utylizator. Któregoś ranka nad miastami pojawiły się ciemne chmury, miasto ogarnął smog, normy czystości powietrza zostały przekroczone do granic bezpieczeństwa. Co stanie się ze smokiem, co zrobią dzieci? Tego dowiecie się Państwo ze słuchowiska.

Bohaterami bajki oprócz Smoka Erwina są dzieci: Zielona Nikola, Elidełko Kowadełko, Ula Bubula, Bartek Wścieklica, Paweł Raper, Adaś Słodziak, Daniel Kosmita oraz Nauczycielka.

 

Emisja 31 maja o 18.30. Poniżej link do transmisji: