Drukuj
Kategoria: Kronika 2021
Odsłony: 8065

Czytelnia Główna Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. M. Marczaka w Tarnobrzegu zaprasza do korzystania z nowej usługi jaką jest Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA. Jest to serwis Biblioteki Narodowej udostępniający bezpłatnie w wersji elektronicznej ponad 3 miliony publikacji. Stale rozbudowywane zasoby Academiki obejmują zarówno publikacje starsze, znajdujące się w domenie publicznej jak i te najnowsze, chronione prawem autorskim, ze szczególnym naciskiem na publikacje przydatne w kształceniu, pracy badawczej i dydaktycznej. Są to m.in. najnowsze wydania podręczników akademickich, monografii i skryptów, teksty źródłowe, gazety i czasopisma, w tym fachowe czasopisma specjalistyczne, recenzje, artykuły. Wśród dokumentów znajdują się również pocztówki, fotografie, rękopisy, mapy i atlasy. Academica gromadzi publikacje w różnych językach: polskim, angielskim, jidysz, niemieckim, francuskim, rosyjskim, łacińskim, ukraińskim, włoskim, czeskim, litewskim, słowackim, hiszpańskim i wielu innych. Tematyka publikacji dotyczy wielu dziedzin wiedzy, m.in. historii, ekonomii, prawa, medycyny, psychologii, literatury.  Academica pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek. Na terminalu, na którym udostępniane są publikacje nie ma możliwości pobierania i drukowania materiałów.

Ogólne zasady korzystania z systemu:

Zachęcamy do korzystania w naszej Bibliotece z bezpłatnego dostępu do zasobów elektronicznych systemu Academica.

Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w Regulaminie użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica [do pobrania poniżej].

Regulamin użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica wraz z oświadczeniem użytkownika [załącznik do Regulaminu]