DSC 0071mW letniej ofercie bibliotecznych zajęć znalazło się wyjątkowe spotkanie z cyklu „Wędrujące dobranocki”. W środę – 21go lipca –  przedszkolaki, za sprawą specjalnych gości,  wzięły udział w twórczych warsztatach i projekcji filmowej. Pani Katarzyna Lubas – dyrektor Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie oraz Renata Dziepak, odkryły przed dziećmi kolorowy i, jak się okazało, nie końca znany świat dobranocek.

Głównym bohaterem spotkania był Krecik, jednak  dzieci poznały także inne postacie z dobranocek: Reksia, Misia Uszatka, Krecika, Wilka i Zająca, Bonifacego i Filemon, Pszczółkę Maję, Muminki, Koziołka Matołka czy Misia Coralgola. Mali miłośnicy bajek wysłuchali historii „Duże jest piękne” i wzięli udział w konkursie „kto pierwszy ten lepszy”, polegającym na odgadywaniu dobranockowych melodii i odgłosów zwierząt.  

Ogromne zainteresowanie przedszkolaków wzbudziła kolorowa Wielka Księga Bajek, przedstawiająca bohaterów dobranocek oraz wielki pluszowy Krecik, z którym chętnie pozowały do zdjęć. Spotkanie uatrakcyjniła projekcja bajki oraz prezentowana w Bibliotece Głównej wystawa „Wyprawy z Krecikiem”.