głowne pozegnanieDzisiaj oficjalnie, w obecności Prezydenta Dariusza Bożka, z funkcji Dyrektora, po 36 latach kierowania Biblioteką, ustąpiła przechodząc na zasłużoną emeryturę Stanisława Mazur. Prezydent na Jej ręce złożył pamiątkowy grawerton nie szczędząc przy tym ciepłych słów. Podziękował za lata owocnej pracy i współpracy oraz za stworzenie biblioteki przyjaznej ludziom.

Odpowiedzialność za dalsze funkcjonowanie tarnobrzeskiej książnicy zgodziła się wziąć na siebie pani Monika Sadkowska, wieloletnia pracownica, pełniąca przez wiele lat funkcję kierownika Filii nr 1, a w ostatnim czasie kierownika Działu Udostępniania Zbiorów, Informacji i Promocji.

Ustępująca dyrektor podziękowała pracownikom, za wszystkie lata pracy oraz zrozumienie i życzliwość a także podkreśliła, że jest spokojna o dalsze losy biblioteki, bowiem zostawiają ją w dobrych rękach. Z kolei przyjmująca stanowisko dyrektora Monika Sadkowska zapewniła, iż będzie starała się dorównać poziomowi wyznaczonemu przez panią dyrektor Stanisławę Mazur, a także nie zawieść pracowników, władz miasta, a także samych czytelników.

Podziękowania3