robal

Bywają duże i małe, czerwone, zielone i żółte. Pyszne, chrupiące i pełne witamin. O czym mowa? O jabłku, rzecz jasna! 6 października z okazji Święta Rumianego Jabłuszka Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej odwiedziły 4, 5 i 6-latki z Przedszkola „Bajka”. Dzieci dowiedziały się o walorach zdrowotnych tych smacznych owoców, poznały drogę - od pestki do jabłka, dowiedziały się, gdzie rosną jabłonie i jak ważna jest rola pszczół w przemianie kwitnących drzew w owoce oraz na czym polega praca sadownika.

W nawiązaniu do tematu spotkania, przedszkolaki wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „Entliczek - Pentliczek”, zatańczyły do piosenki „Małe czerwone jabłuszko” i z wielkim zaangażowaniem przyklejały robaczka do papierowego jabłka. Podczas wesołej zabawy - maluchy zbierały do koszyczków rozsypane w sadzie małe i duże jabłuszka, a starsze przedszkolaki musiały wykazać się umiejętnością przenoszenia czerwonych owoców na końcu słomki.

Spotkanie zakończyło się wspólnym oglądaniem bajek z bibliotecznych półek oraz zobowiązaniem dzieci do codziennego jedzenia jabłek, które są źródłem witamin.