ap 1m

Tym razem „Święto ognia” Jakuba Małeckiego będzie omawiane w Dyskusyjnym Klubie Książki, którego spotkanie zaplanowano na poniedziałek, 13 grudnia, w Filii nr 1 na osiedlu Serbinów. Jakub Małecki urodzony w 1982 roku w Kole, z wykształcenia ekonomista, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Debiutował w marcu 2007 roku opowiadaniem „Dłonie” na łamach magazynu „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Kolejne teksty publikował w „Nowej Fantastyce” i w „Magazynie Fantastycznym”. 

Zdobył wyróżnienie w konkursie literackim Nowej Ery zorganizowanym przy okazji konwentu Pyrkon 2008. Zwyciężył też w II Konkursie Recenzenckim serwisu internetowego Carpenoctem. W maju 2008 roku wydawnictwo Red Horse opublikowało „Błędy” – jego debiutancką książkę, z kolei ,,Dygot" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii literatura piękna, a Magazyn Literacki KSIĄŻKI uznał ,,Horyzont” Książką Roku 2019.

,,Święto ognia”, jest to historia rodziny ukazana z perspektywy osoby z porażeniem mózgowym. Jakub Małecki oddaje w niej głos cierpiącym i wykluczonym ze społeczeństwa. Prawa do ekranizacji zakupiła wytwórnia Opus Film, producent m.in. ,,Idy”.

ap 1