16m

Kilka dni temu,  25 listopada obchodzono Dzień Pluszowego Misia – ulubione święto wszystkich przedszkolaków. Zostało ono ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszej zabawki w kształcie misia. Biblioteka ten wyjątkowy dzień celebrowała przez kilka dni, bowiem jest on wspaniałą okazją do poznania i przypomnienia różnych znanych misiów, zarówno tych filmowych, jak i książkowych, polskich i zagranicznych, sławnych i mniej znanych.

Część bibliotekarek gościło w okolicznych przedszkolach, gdzie czytały historyjki o misiach, a także miały okazję poznać ulubione pluszaki przedszkolaków, które w tym specjalnym dniu przyniosły ze sobą z domu. W wybranych bibliotekach odbyły się spotkania głośnego czytania dla najmłodszych, którym towarzyszyły misiowe zabawy i niespodzianki. W innych na młodych czytelników czekały wystawki książek o misiach oraz misiowe kolorowanki. Był także ekspresowy konkurs na podanie jak największej liczby tytułów książek o misiach, w którym można było wygrać wielkiego cukierka.