01.logomMiejska Biblioteka Publiczna im. dr. M. Marczaka włączyła się w obchody 100. rocznicy powstania Powiatowego Koła Pszczelniczego w Tarnobrzegu poprzez współorganizację Powiatowego Konkursu Literackiego „Ja i pszczoły”. Jego celem jest m. in. krzewienie wiedzy o historii pszczelarstwa w regionie, a także o znaczącej roli pszczół w życiu człowieka i potrzebie ich ochrony. 

Skierowany jest on do dwóch grup wiekowych. Uczniowie w wieku 13-19 lat będą mieli za zadanie przeprowadzenie wywiadu z pszczelarzem z regionu. Natomiast do dorosłych uczestników konkursu należało będzie spisanie swoich wspomnień związanych z pszczelarstwem z uwzględnieniem własnych doświadczeń i przeżyć bądź refleksji innych osób. Konkurs trwa od 14 lutego do 30 kwietnia 2002 roku. Szczegółowy regulamin Konkursu oraz Kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej Biblioteki. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursowej rywalizacji.

Jubileuszowe obchody swoim patronatem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł.

Klauzula informacyjna Powiatowy Konkurs Literacki

Karta uczestnictwa Powiatowy Konkurs Literacki