DSC04340mRozstrzygnięto konkurs plastyczny „W kolorowym świecie zimy”, który został zorganizowany w ramach „Akcji Zima” i trwał przez całe ferie zimowe. Napłynęło 20 prac udowadniających, że zima rzeczywiście może być kolorowa. Wszystkie prace charakteryzowały się oryginalnością oraz estetyką wykonania. Przy ich wykonaniu użyto przeróżnych technik: rysowanie, malowanie, wyklejanie czy kolaż a także urozmaiconych materiałów: kredki, farby, koronki, płatki kosmetyczne, wata, plastelina, serwetki papierowe, gazety, patyczki do lodów, sznurki i kolorowe naklejki.

Większość prac łączyła w sobie kilka technik a także zróżnicowane materiały. Komisja konkursowa miała nie lada dylemat by wybrać spośród nich te, które zostaną nagrodzone. Jednak po dokonaniu analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami Komisja w składzie: Sylwia Bornos – pracownik Działu Udostępniania Zbiorów, Informacji i Promocji, Edyta Szeląg – kierownik Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. M. Marczaka w Tarnobrzegu, Beata Grabska – kierownik Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. M. Marczaka w Tarnobrzegu przyznała Nagrodę Główną oraz cztery wyróżnienia. Nagrodę główną otrzymała Aleksandra Buczek, natomiast wyróżnienia: Maja Konopka, Helena Jesionek, Dorian Ciepiela oraz Leon Rachwalski. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Prace wszystkich uczestników konkursu zostaną wyeksponowane w oknach Oddziału dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Głównej. Zapraszamy do oglądania.