20220331 123529m

Filia nr 1 gościła grupę 5-latków i 6-latków z Przedszkola nr 17. Młodsze dzieci poznały sekrety i zwyczaje polskich ptaków.  Wysłuchały opowiadania z książki pt. "Od wiosny do wiosny" oraz obejrzały fragment Przygód kilka wróbla Ćwirka – Własne gniazdko Spotkanie zostało urozmaicone quizem dźwiękowym z odłosami znanych polskich ptaków a także wspólna wyklejanka, której efektem był bocian siedzący w gnieździe.

Z kolei starszaki uczciły w bibliotece Światowy Dzień Marchewki. Przedszkolaki po wysłuchaniu opowiadania „Marchewka dla wszystkich“ odpowiadały na zadawane przez Panią Bibliotekarkę  pytania a następnię obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą marchewkę, zajadając smaczne warzywo. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do spożywania tego zdrowego i smacznego warzywa. Na zakończenie zajęć powstała współna praca plastyczna gdzie za pomocą bibuły dzieci wykleiły dużą marchewkę.