pszczoły1mOkazją do przypomnienia sobie znaczenia pszczół w środowisku i dla pozyskiwania żywności były obchody Światowego Dnia Pszczół, które przypadają na 20 maja. Ten dzień jest także wspaniałym pretekstem do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych pożytecznych owadów. Wspólnie zastanawiali się nad tym uczestnicy spotkań zorganizowanych w filiach bibliotecznych.

W Filii nr 3 na osiedlu Miechocin w ramach zajęć plastyczno-edukacyjnych, dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę pełnią pszczoły w życiu człowieka oraz wykonały piękne prace przedstawiające wesołe pszczółki wśród kwitnących kwiatów. Z kolei w Filii nr 5 na osiedlu Wielowieś – 5 i 6-latki z Przedszkola nr 8 zapoznały się z różnorodnością życia owadów, wysłuchały sekretnych opowieści o pszczołach, pomogły zagubionym pszczółkom odnaleźć kwiaty i wspólnie stworzyły kwiatową łąkę, która potem ozdobiła biblioteczną galerię „Nasze Prace”.

Uczestnicy obu spotkań wykazali się bardzo dużą wiedzą o tajnikach życia naszych pszczelich przyjaciół a także dużą świadomością o potrzebie ich ochrony i zapobieganiu coraz poważniejszemu problemowi ich wymierania.