DSC 6608m

W piątkowe popołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej swoją ostatnio wydaną publikację zaprezentował Piotr Duma. Książka „Radio Leliwa. Radio stworzone z pasji” to owoc prawie trzyletniej pracy autora. Historia napisana a raczej spisana „od środka”. To około 150, nieco sentymentalnych ale też i nie pozbawionych humoru, rozmów z ludźmi, którzy tą wieloletnią historię tworzyli. 

Radio Leliwa bowiem w październiku bieżącego roku obchodzić będzie jubileusz 30 lecia istnienia. Zależało mi bardzo na tym by wspomnienia zamieszczone w książce zilustrowane były były zdjęciami, pamiątkami czy grafikami. Sam z radiem związany jestem od prawie 20 lat, więc były to rozmowy z ludźmi, których znam niemniej jednak była to taka sentymentalna podróż w przeszłość - powiedział autor zdradzając kulisy pracy nad publikacją. W taką sentymentalną też podróż „zabrała” uczestników spotkania przygotowana prezentacja w której przypomniano pierwsze pomieszczenia, dzingle , sprzęt i przede wszystkim pracowników którzy to radio tworzyli. 
Obecny na spotkaniu Bogusław Szwedo pomysłodawca, założyciel i prezes Radia nie krył podziwu dla tytanicznej pracy pana Piotra.