nocbibliotek2022mW sobotę, 1 października, odbędzie się już VIII wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Tegoroczne hasło „To się musi powieść” ma na celu pokazanie mocy powieści, rozbudowanej, wielowątkowej historii z bohaterami, z którymi możemy się identyfikować i odnaleźć w nich swoje emocje. Hasło stawia także na szczęśliwe zakończenia, optymizm oraz wiarę w to, że „to się musi powieść”.

Tradycyjnie już, po raz kolejny Biblioteka włącza się do akcji.  Noc Bibliotek wypełniona będzie ciekawymi propozycjami dla dzieci, młodych i dorosłych, a zagospodarowana zostanie każda biblioteczna przestrzeń.

W Oddziale dla dzieci i młodzieży będzie można wziąć udział w zabawie czytelniczej pt. „To się musi powieść”, w ramach której uczestnicy wyruszą w podróż w czasie razem z powieścią, przemkną także przez gatunki powieści, zmierzą się z książkowymi wyzwaniami a także sami będą mogli wcielić się w rolę powieściopisarza. Na miłośników zagadek i wyzwań czekać będzie gra typu escape room „Powieścią przez epoki”, w której będą musieli się zmierzyć z łamigłówkami, wędrować przez agendy w poszukiwaniu ukrytych książek, słów i przedmiotów. Mali, średni i dorośli czytelnicy, wypożyczający tego dnia książki wezmą udział w loterii czytelniczej. Z kolei młodzież zapraszamy do naszego „Klubu (o)powieści”, w którym będzie można snuć swobodne opowieści o książkach. Imprezą towarzyszącą będzie „Kiermasz – książka za cegiełkę”.

Wypożyczalnia dla dorosłych, Oddział dla dzieci i młodzieży oraz Czytelnia będzie w tym dniu czynna w godzinach 13:00 - 18:00.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnego napisania kolejnego rozdziału „powieści” pt. Noc Bibliotek.

nocbibliotek2022