312186892mW październikowe popołudnie w Filii nr 1 na Serbinowe odbyło się spotkanie stałych czytelniczek Oddziału, które są miłośniczkami czytania książek. Tematem rozmów była książka pt. „Słuchaj swojego serca” Kasie West. Książka została wybrana nie bez powodu, ponieważ Kasie West to świetna autorka, która w swoim dorobku ma wiele powieści dla młodzieży, a bohaterowie przez nią  stworzeni są jak najbardziej autentyczni i realistyczni.

Wybrana przez czytelniczki książka opowiada o miłosnych rozterkach nastolatków, przyjaźni, rodzinie i trudnych dla każdego nastolatka wyborach życiowych. Powieść opisuje także ich życie codzienne. Jej atutem jest umieszczenie w fabule podcastu prowadzonego przez uczniów. Książka pozwala znaleźć odpowiedzi na podstawowe młodzieńcze egzystencjalne pytania: „Czy wszyscy wiecznie coś udają?”, „Czy pewność siebie maskowana jest strachem?”, „Czy prawdziwego przyjaciela można poznać po tym, że potrafi przeniknąć przez zewnętrzną osłonę?”. Dla uczestniczek spotkania książka okazała się lekka, przyjemna i interesująca, choć czasem dość przewidywalna. Według nich najważniejszym wnioskiem, który można wyciągnąć po lekturze to fakt, iż należy i warto szczerze rozmawiać o problemach, a także uważnie słuchać innych.

Miłośniczki książek planują już kolejne czytelnicze spotkanie, a wszystkich chętnych do udziału w dyskusji zapraszamy do kontaktu z Filią nr 1 na Serbinowie.