DSCN2482mW rocznicę urodzin Walta Disneya, dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W obchody włączyła się Filia nr 2  na osiedlu „Siarkowiec”, którą z tej okazji licznie odwiedziły  przedszkolaki z Przedszkola nr 15.

Jedną z głównych atrakcji  było głośne czytanie bajek pt. „Peppa Pig – Ciężarówka pana lisa” oraz „Kubuś Puchatek – zaproszenie na herbatkę „. Następnie dzieci opowiadały o swoich ulubionych bohaterach z bajek, na zakończenie bawiły się w „kąciku zabaw”. Dzień ten dostarczył dzieciom nowych wrażeń oraz był doskonałą okazją do zachęcenia ich do czytania bajek. 

Z tej okazji także do Filii nr 1 przyszły 5-latki z Przedszkola nr 17 w Tarnobrzegu. Dzieci zostały przywitane piosenką „Witajcie w naszej bajce” z filmu „Akademia Pana Kleksa”, a następnie wzięły udział w quizie, w którym miały odgadnąć tytuły bajek i uczestniczyły w zabawie Baśniowy Kuferek – trafnie rozpoznawały wyciągane rekwizyty i przypisywały ich do bajek. Na zakończenie zajęć wszystkie dostały pracę do przedszkola - kolorowanki z różnymi postaciami z bajek, które później dumnie zawisną w naszej „Galerii Jedynka”.