Osiedle Sobów

czwartek - piątek- 11.00 - 18.00

Filianr61

Zbiory:

• bogata oferta literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
  • lektury szkolne i ich opracowania,
  • literatura naukowa i popularnonaukowa,
  • encyklopedie, słowniki, leksykony i informatory.

Ogółem zbiory filii na dzień 31 grudnia 2019 r. liczą 13161 wol.

• literatury pięknej dla dorosłych – 5762
  • literatury pięknej dla dzieci – 4823
  • literatury popularnonaukowej – 2576

Filia udostępnia 6 tytułów prasy bieżącej: Burda, Mój Piękny, Ogród, Poradnik Domowy, Sandra, Tygodnik Nadwiślański.

Usługi:

• wypożyczanie książek i prasy na zewnątrz,
    • udostępnianie zbiorów na miejscu w Czytelni,
    • udzielanie informacji bibliotecznych, rzeczowych i bibliograficznych w oparciu o warsztat informacyjny, w tym księgozbiór i katalogi on-line,
    • bezpłatny dostępu do: komputera, Internetu , katalogów on-line MBP,
    • możliwość zdalnego składania zamówień na zbiory biblioteczne poprzez stronę internetową https://szukamksiążki.pl,
    • możliwość zdalnego przedłużania terminów zwrotów zbiorów bibliotecznych drogą  internetową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefonicznie,
    • wydruk materiałów - opłata zgodnie z cennikiem MBP,
    • szeroka oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży: lekcje biblioteczne, różnorodne konkursy, spotkania z twórcami kultury, imprezy czytelnicze.

filianr63

Zasady korzystania z usług Biblioteki określa Regulamin Udostępniania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu dostępny w Filii.