galeria135Ekspozycję tworzą obrazy namalowane na płótnie inspirowane przyrodą. Tematem są kwiaty i pejzaże. Zofia Tutaj mieszka i tworzy w Chmielowie. Jest absolwentką Państwowego Studium Kulturalno-Oświatowego w Krośnie. Malarstwem interesowała się od zawsze, ale sprawy rodzinne i zawodowe nie pozwalały, by ta pasja mogła się rozwijać.

Dopiero po przejściu na emeryturę mogła się zająć tworzeniem. Ma na swoim koncie udział w licznych plenerach malarskich, wystawach zbiorowych i indywidualnych (m.in. w Łańcucie, Majdanie Królewskim), przeglądach twórczości plastycznej (corocznej w Nowej Dębie). Na pierwszej indywidualnej wystawie w Galerii „Okno” pokazała niewielką część swoich prac. Oprócz kwiatów, krajobrazów, maluje także portrety, nie obce jest jej również rękodzieło artystyczne. Autorka jak sama twierdzi jest samoukiem i ciągle się uczy. Przy malowaniu posługuje się pędzlem i szpachlą. Jej obrazy mają ekspresję i koloryt impresjonistów. Wystawę można oglądać od 7 do 28 czerwca 2018 roku.