cpcdmOgólnopolski Tydzień Czytania to doroczne święto obchodzone nieprzerwalnie od 2001 roku w bibliotekach w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Również w naszej Bibliotece jest od lat stałym i dużym wydarzeniem. W czasie tegorocznych obchodów pod hasłem "Czytanie łączy", w Bibliotece Głównej i filiach bibliotecznych odbywały się spotkania głośnego czytania, którym towarzyszyły pogadanki, zajęcia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą.

Czytanie zainaugurowane w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Głównej przez Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu - podinspektora Stanisława Sekułę kontynuowali: kierownik Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego pani Barbara Zych, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu Marian Róg, młodszy brygadier Anna Kanios i młodszy brygadier Jacek Widuch,  funkcjonariusze Straży Miejskiej: aplikant Katarzyna Wrona i starszy inspektor Janusz Pyka. Czytali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 oraz bibliotekarze, którzy z tą misją zawitali również do przedszkoli.

Na spotkaniach nasi goście czytali dzieciom książki, które inspirowały do rozmów o wykonywanych zawodach,  o zdrowiu,  bezpieczeństwie i uniwersalnych wartościach, którymi należy kierować się w życiu. W Filii nr 1 uczniowie szkoły podstawowej  wzięli udział w maratonie czytania książki Kornela Makuszyńskiego "Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki".

Dzięki aktywnej, serdecznej współpracy z tarnobrzeskimi przedszkolami i szkołami  gościliśmy liczne grupy dzieci w naszych bibliotekach. Niecodzienną atrakcją dla dzieci były specjalnie dla nich udostępnione pojazdy i radiowozy. Radości było co nie miara, zwłaszcza gdy można było usiąść w środku i włączyć sygnał.

Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom oraz dzieciom za przyjęcie zaproszenia i wzięcie udziału w tegorocznym XVII już Ogólnopolskim Tygodniu Czytania