7jez

W całej Bibliotece, w ciągu ostatnich dni, świętowano Dni Nietypowe. Pretekstem do zorganizowania spotkań stał się Dzień Postaci z Bajek, Dzień Jeża, Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych i Dzień Czarnego Kota. Formy skierowane były, zarówno do grup przedszkolnych, które gościły w bibliotekach, jak również do młodych czytelników indywidualnie odwiedzających biblioteki i wypożyczających książki.

Oprócz, tradycyjnych głośnych czytań wierszyków i opowiadań o jeżach czy kotkach, były także zabawy, quizy i zgadywanki. Dodatkowo, dzieci otrzymywały niespodzianki: opaski-jeże, a także losowały trzeszczące i szeleszczące wierszyki, przy których odczytaniu nawet dorosłym plątały się języki. Z okazji Dnia Czarnego Kota powstały również piękne – wyklejane, kolorowane i ozdabiane – czarne koty. Wszystkim formom towarzyszyły tematyczne wystawki książeczek, które dzieci bardzo chętnie wypożyczały.