UWAGA!

PRZEPRASZAMY

all4web

22.09.2010

Bogusław Kaczyński  „Jak samotny szeryf”

Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęciliśmy książce Bogusława Kaczyńskiego p.t. „Jak samotny szeryf”, która jest zbiorem 155 wywiadów jakich autor udzielił do prasy, radia i telewizji w latach 1977 – 2009.

Długo by wymieniać zasługi tak wybitnej i nietuzinkowej osoby, jaką jest Bogusław Kaczyński- autor tej i wielu innych książek, a przede wszystkim miłośnik i popularyzator muzyki poważnej, opery i operetki, krytyk muzyczny, publicysta, prezenter, autor wielu programów telewizyjnych i radiowych.

W zebranych wywiadach Bogusław Kaczyński wraca do wspomnień z dzieciństwa i młodości, przypomina ludzi, z którymi los go zetknął, odkrywa drogę swojej kariery. Autor spogląda wstecz na swoje życie w poczuciu, że przemierzał je samotnie, mając u boku jedynie ukochaną muzykę, której wszystko poświęcił. Samotność i niezależność-jak twierdzi- dawały mu z jednej strony poczucie wolności, z drugiej zmuszały do ciągłej walki ze wszystkimi i o wszystko.

Po przeczytaniu tej książki utwierdziliśmy się tylko w przekonaniu, że jest to człowiek o zdecydowanych poglądach, nieustająco wytrwały i wymagający, również od samego siebie, człowiek, który swoją hardością ducha pokonał wiele przeciwności, w tym ciężki udar mózgu, po którym udało mu się wrócić do pracy.

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW