22.09.2010

Bogusław Kaczyński  „Jak samotny szeryf”

Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęciliśmy książce Bogusława Kaczyńskiego p.t. „Jak samotny szeryf”, która jest zbiorem 155 wywiadów jakich autor udzielił do prasy, radia i telewizji w latach 1977 – 2009.

Długo by wymieniać zasługi tak wybitnej i nietuzinkowej osoby, jaką jest Bogusław Kaczyński- autor tej i wielu innych książek, a przede wszystkim miłośnik i popularyzator muzyki poważnej, opery i operetki, krytyk muzyczny, publicysta, prezenter, autor wielu programów telewizyjnych i radiowych.

W zebranych wywiadach Bogusław Kaczyński wraca do wspomnień z dzieciństwa i młodości, przypomina ludzi, z którymi los go zetknął, odkrywa drogę swojej kariery. Autor spogląda wstecz na swoje życie w poczuciu, że przemierzał je samotnie, mając u boku jedynie ukochaną muzykę, której wszystko poświęcił. Samotność i niezależność-jak twierdzi- dawały mu z jednej strony poczucie wolności, z drugiej zmuszały do ciągłej walki ze wszystkimi i o wszystko.

Po przeczytaniu tej książki utwierdziliśmy się tylko w przekonaniu, że jest to człowiek o zdecydowanych poglądach, nieustająco wytrwały i wymagający, również od samego siebie, człowiek, który swoją hardością ducha pokonał wiele przeciwności, w tym ciężki udar mózgu, po którym udało mu się wrócić do pracy.

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW